leczenie Choroba Parkinsona

Choroba Parkinsona, jest zaburzeniem neurologicznym. Wczesne objawy choroby Parkinsona mogą być łatwo przeoczone, zwłaszcza jeśli występują sporadycznie.

Choroba Parkinsona zaczyna się od komórek mózgu, zwanych neuronami, które kontrolują ruch. Neurony wytwarzają substancję zwaną dopaminą. Choroba Parkinsona pojawia się, gdy neurony obumierają, a poziomy dopaminy w mózgu zmniejszają się. Uważa się, że brak dopaminy powoduje objawy, które wpływają na sposób poruszania się.

Sztywność kończyn i powolny ruch (bradykineza) pojawiają się wcześnie wraz z chorobą Parkinsona. Objawy te są spowodowane upośledzeniem pracy komórek nerwowych kontrolujących ruch. Osoba z chorobą Parkinsona zauważy, że ma bardziej gwałtowniejsze ruchy i porusza się w bardziej nieskoordynowany sposób niż wcześniej. Ostatecznie osoba może rozwinąć charakterystyczny „szurający chód”.

UMÓW KONSULTACJĘ ONLINE

Na konsultacji postaram się przekazać Ci wszystkie niezbędne informacje, które będą mogły Ci pomóc w walce z bólem głowy.

Objawy migreny

Warto przyjść na wizytę, jeśli zauważysz poniższe symptomy:

1. Drobne pismo ręczne
Nagła zmiana wielkości liter, może być wczesną wskazówką – choroby Parkinsona. Ludzie z Choroba Parkinson mają trudności z kontrolowaniem ruchu z powodu zmian w mózgu. Może to utrudniać precyzyjne umiejętności ruchowe, takie jak pisanie.

2. Drżenie
Drżenie jest prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalnym objawem choroby Parkinsona. Objawia się ono lekkim drganiem lub drżeniem palca, dłoni lub stopy. Osoba doświadczająca drżenia prawdopodobnie będzie jedyną osobą, która zauważy je we wczesnych stadiach choroby. Najbardziej zauważalne jest drżenie w spoczynku.

3. Problemy ze snem
Każdy ma kłopoty ze snem czas od czasu. Natomiast połączenie problemów ze snem i innymi objawami, charakterystycznymi dla choroby Parkinsona warto omówić na wizycie lekarskiej.

4. Sztywność i spowolniony ruch
Sztywność kończyn i powolny ruch (bradykineza) pojawiają się we wczesnym stadium choroby Parkinsona. Objawy te spowodowane upośledzeniem pracy komórek nerwowych kontrolujących ruch. Osoba z chorobą Parkinsona zauważy, że ma bardziej gwałtowniejsze ruchy i porusza się w bardziej nieskoordynowany sposób niż wcześniej. Może pojawić się charakterystyczny „szurający chód”.

Zapisz się na konsultację

Twój lekarz - dr Dymitr Kostica

Zacząłem praktykę medyczną 15 lat temu, kiedy ukończyłem Lwowski Narodowy Uniwersytet Medyczny, kontynuowałem studia w Kijowskiej Akademii Medycznej Kształcenia Podyplomowego, gdzie otrzymałem specjalizację z neurologii.

Po przeprowadzce do Polski kontynuował studia w Klinikach Neurologicznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Jestem mówcą i uczestnikiem konferencji naukowych i praktycznych w Europie i na Ukrainie.

Czerwiec 2020
pon wt śr czw pt sob nie
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293012345
Odbyły się konsultacje
Choroby zdiagnozowane
Zdrowy klient
Uczestniczyły w nich konferencje

Metody leczenia choroby Parkinsona w Polsce

Istnieje kilka leków, które mogą poprawić objawy choroby. Są one dobierane w zależności od objawów i tolerancji organizmu na konkretne leki.
Istnieją również inne metody leczenia, takie jak głęboka stymulacja mózgu (DBS), dlatego warto omówić wszystkie możliwości lecznicze podczas wizyty.
Ważnym elementem leczenia jest rehabilitacja i regularna aktywność fizyczna dostosowana do stanu pacjenta.