Migrena mamy a kolka u niemowląt migrena bole glowy 6 1000x667

Migrena mamy a kolka u niemowląt

Spis treści

Ostatnie badanie wykazują, że częsty migreny u mam mogą być powodem kolki u niemowląt.

Choć w przeszłości badania wykazały związek między migreną macierzystą a niemowlętami z kolką, nowe badanie sugeruje, że stan migreny u taty nie jest czynnikiem ryzyka.

W badaniu przekrojowym ponad 1000 rodziców prawdopodobieństwo urodzenia dziecka w ciąży było o 50% wyższe u matek, którzy mieli migrenę / prawdopodobną migrenę niż ich bez migreny. Szanse były ponad dwukrotnie wyższe dla matek, którzy mieli co najmniej 15 dni bólu głowy w poprzednim miesiącu.

Rodzice zauważyli u swoich niemowląt cierpiących na kolkę jako zwiększoną wrażliwość na pewne bodźce, zwłaszcza głośne hałasy i silne zapachy – cecha często związana z migreną.

Z badań pediatrycznego centrum bólu głowy w Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco (UCSF), wynika: Lekarzom ginekologom warto poradzić kobietom w ciąży którzy mają migrenę, że bardziej prawdopodobne, że mogą mieć często kolkę – i wyjaśnić im, że ​​kolka jest zjawiskiem ograniczonym czasowo, ale nie jest to ich wina. To predyspozycja genetyczna, która jest przekazywana, co powoduje predyspozycje do pobudzenia u niemowlęcia.

Ponadto, badania wskazują na związek pomiędzy kołami u niemowląt i zwiększonym ryzykiem migreny u nastolatków.

Pediatra opiekujący się dzieckiem musi pamiętać, jeśli dziecko pochodzi z rodziny z wywiadem migrenowym, pamiętaj o tym, że te dzieci mogą wrócić do niego z bólem głowy lub migreną w wieku 7 lub 8 lat.

Z badań przedstawionych na zjeździe American Society for Headache (AHS) w 2017 r. Wyniki wykazały, że prawie 30% niemowląt cierpiało na kolkę, u matek u których którzy mieli zdiagnozowaną migrenę. Niezależnie od tego, w jaki sposób zdefiniowano migrenę, był on znacząco związany z kolką u niemowląt. Również 52% matek z rozpoznaną migreną która trwa 15 lub więcej dni, i ból głowy w ciągu ostatniego miesiąca to obserwowano u dziecka kolkę. Nie stwierdzono znaczących różnic między matek, które miały migrenę z aurą lub bez. Jeżeli chodzi o ojców, którzy mieli migrenę nie było znacząco skojarzone z kolką u niemowląt. Z drugiej strony, migrena matki okazała się być predyktorem.

Umów się na konsultację online

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on tumblr
Tumblr
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuly