Migrena mamy a kolka u niemowląt migrena bole glowy 6 1000x667

Migrena mamy a kolka u niemowląt

Spis treści

Ostatnie badanie wykazują, że częsty migreny u mam mogą być powodem kolki u niemowląt.

Choć w przeszłości badania wykazały związek między migreną macierzystą a niemowlętami z kolką, nowe badanie sugeruje, że stan migreny u taty nie jest czynnikiem ryzyka.

W badaniu przekrojowym ponad 1000 rodziców prawdopodobieństwo urodzenia dziecka w ciąży było o 50% wyższe u matek, którzy mieli migrenę / prawdopodobną migrenę niż ich bez migreny. Szanse były ponad dwukrotnie wyższe dla matek, którzy mieli co najmniej 15 dni bólu głowy w poprzednim miesiącu.

Rodzice zauważyli u swoich niemowląt cierpiących na kolkę jako zwiększoną wrażliwość na pewne bodźce, zwłaszcza głośne hałasy i silne zapachy – cecha często związana z migreną.

Z badań pediatrycznego centrum bólu głowy w Uniwersytecie Kalifornijskim w San Francisco (UCSF), wynika: Lekarzom ginekologom warto poradzić kobietom w ciąży którzy mają migrenę, że bardziej prawdopodobne, że mogą mieć często kolkę – i wyjaśnić im, że ​​kolka jest zjawiskiem ograniczonym czasowo, ale nie jest to ich wina. To predyspozycja genetyczna, która jest przekazywana, co powoduje predyspozycje do pobudzenia u niemowlęcia.

Ponadto, badania wskazują na związek pomiędzy kołami u niemowląt i zwiększonym ryzykiem migreny u nastolatków.

Pediatra opiekujący się dzieckiem musi pamiętać, jeśli dziecko pochodzi z rodziny z wywiadem migrenowym, pamiętaj o tym, że te dzieci mogą wrócić do niego z bólem głowy lub migreną w wieku 7 lub 8 lat.

Z badań przedstawionych na zjeździe American Society for Headache (AHS) w 2017 r. Wyniki wykazały, że prawie 30% niemowląt cierpiało na kolkę, u matek u których którzy mieli zdiagnozowaną migrenę. Niezależnie od tego, w jaki sposób zdefiniowano migrenę, był on znacząco związany z kolką u niemowląt. Również 52% matek z rozpoznaną migreną która trwa 15 lub więcej dni, i ból głowy w ciągu ostatniego miesiąca to obserwowano u dziecka kolkę. Nie stwierdzono znaczących różnic między matek, które miały migrenę z aurą lub bez. Jeżeli chodzi o ojców, którzy mieli migrenę nie było znacząco skojarzone z kolką u niemowląt. Z drugiej strony, migrena matki okazała się być predyktorem.

Umów się na konsultację online

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on tumblr
Tumblr
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuly