Jak wygląda świat migrenowca? migrena bol glowy 1000x667

Jak wygląda świat migrenowca?

Spis treści

Wiele osób od dzieciństwa boryka się z migreną. Na różnych etapach życia, często wywraca cały świat, bo migrena zawsze zdarza się w najbardziej nieodpowiednich momentach.
Niestety, migreny w większości przypadków nie da się kontrolować. Czasem może znikać na miesiące, lub nawet lata, aż nagle zauważysz zmiany: inaczej widzisz, słyszysz, czujesz smak, czujesz ucisk w głowie. I już wiesz, że zbliża się atak migreny, że w ciągu 20 do 30 minut poczujesz rozdzierający ból głowy.
Objawy migreny są bardzo indywidualne. Wszystkich pacjentów łączy to, że otaczający ich świat przestaje istnieć, bo jedyne o czym myślą to migrena.

Oto 9 rzeczy, które zrozumie tylko migrenowiec.

1. Światło jest wrogiem

Czy kiedykolwiek patrzyłeś na słońce, a potem szybko odwróciłeś wzrok, ponieważ czułeś się oślepiony? Po kilku minutach prawdopodobnie zauważyłeś dużą kropkę wielkości słońca w Twoim polu widzenia. Właśnie tak jest, jak zaczyna migrenę z aurą, ale nie jest to tylko jedna duża kropka. Jest to seria małych czarnych kropek i prostych linii, które wypełniają pole widzenia migrenowca.

2. Okulary przeciwsłoneczne – zawsze

Nawet jeśli jest pochmurna pogoda, nie możesz zapomnieć o okularach. Czemu? Światło jest wyzwalaczem. Ci którzy mają uciążliwą migreną naprawdę zrobią wszystko, aby uniknąć słonecznego światła! Zawsze możesz spróbować specjalnych okularów migrenowych produkowanych przez Axonoptics.

3. Czy widzisz kropki?

Jeśli przyjaciel dostanie migreny i pyta Cię, czy widzisz na czymś kropki, to nie żartuje. Odpowiedz mu szczerze, nie szydź z niego.

4. Hmm, co to za zapach?

Migreny sprawiają, że zwykłe zapachy stają się okropne. Czy kiedykolwiek poczułeś zapach, który natychmiast sprawiał, że czujesz się chory? Witaj w świecie migrenowców!

5. Mdłości migrenowe i to nie żart!

Drogi czytelniku, jeżeli jesteś kobietą, która była w ciąży to pewnie przypomnisz sobie pierwszy trymestr ciąży. Można spokojnie powiedzieć, że nic nie dorówna nudnościom, które pojawiają się, gdy zaczyna się migrena.

6. Przepraszam, nie mogę cię słyszeć

W tym roku uczestniczyłem w konferencji, na którą czekałem wiele miesięcy. Było tam wielu nowych, potencjalnych klientów, więc dobre pierwsze wrażenie było dla mnie bardzo ważne.

W ciągu pięciu minut od przybycia na imprezę w słonecznym San Diego poczułem początek migreny. Oczywiście zostawiłem w domu okulary przeciwsłoneczne, ale jeszcze miałem nadzieję, że to tylko odbicie, a nie prawdziwa aura.

Niestety. Wkrótce moja percepcja stała się jakby rozmazana. Dźwięki stały się odległe. Ucisk w głowie wyłączył mi umiejętność porozumiewania się. Ludzie zaczęli poznawać się i rozmawiać, a ja musiałem stawać niewygodnie blisko każdego i głośno wyjaśniać, że nikogo nie widzę lub nie słyszę.

Proszę zrozumieć, migrenowiec nie robi tego wszystkiego specjalnie, nie decyduje nagle, że nie chce z nikim rozmawiać. Po prostu nie widzi lub nie słyszy Cię bardzo dobrze.

7. Ciemny pokój nie zawsze pomaga

Kiedy byłem dzieckiem, pielęgniarka szkolna zawsze mówiła mojej mamie, żeby zabrał mnie do domu i zostawiła w ciemnym pokoju. Za każdym razem protestowałem. Wiem, że większości takie warunki pomagają, ale dla mnie siedzenie w ciemnym, cichym pokoju, tylko zwiększa ból.

8. To dobrze, że nasze gałki oczne są mocno umocowane 🙂

Jeśli doświadczasz migreny z aurą, wiesz, że każdy ruch oczami sprawia ból, a nawet cichy dźwięk, taki jak rysowanie powierzchni sprawia ból. Czasem masz wrażenie, że jeżeli nasze gałki oczne nie byłyby przymocowane, to oczy z bólu wyszłyby nam z orbit.

9. Nie możesz przejść po prostej linii

Migreny to nie tylko bałagan ze wzrokiem, słuchem i zapachem, ale także z równowagą. Ma to sens, prawda? Jeśli nie widzę lub nie słyszę dobrze, nie oczekuj, żebym chodził prosto?

Następnym razem, gdy znajdziesz się wokół kogoś z migreną, bądź po prostu miły i wyrozumiały. Zaproponuj podanie lekarstwa, podaj szklankę wody, pomóż usiąść lub położyć się wygodnie.

Umów się na konsultację online

Udostępnij:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Tumblr
WhatsApp
Email

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Powiązane artykuly